Právě si prohlížíte Sv. Valentýn, svátek zamilovaných

Sv. Valentýn, svátek zamilovaných

Svatý Valentýn, známý také jako svátek všech zamilovaných, je slavený 14. února. Traduje se, že tento den připomíná svatého Valentýna, křesťanského mučedníka, který žil ve 3. století. Existuje několik legend o tomto světci, ale nejrozšířenější vypráví o tom, jak svatý Valentýn pomáhal páru mladých milenců, kteří byli zakázaní se vzít. Kvůli tomu byl uvězněn a nakonec popraven.

Valentýnský den se v průběhu času stal symbolem lásky a romantiky. Lidé si vyměňují dárky, květiny a valentýnská přání s výrazy lásky a přátelství. Tento den je často spojován s projevy náklonnosti a lásky mezi partnery. V některých kulturách je to příležitost vyjádřit citovou náklonnost nejen mezi milenci, ale také mezi přáteli a rodinou.

Co na Valentýn darovat partnerce

 1. Květiny: Klasický, ale vždy romantický dárek. Růže jsou tradiční, ale můžete zvolit i jiné oblíbené květiny vaší partnerky.
 2. Šperky: Krásné šperky, jako náhrdelník, náušnice nebo prsten, mohou být elegantním a osobním darem.
 3. Večeře: Vzít partnerku na večeři do oblíbené restaurace je ten nejjednodušší způsob jak oslavit den sv. Valentýna.
 4. Společný relax: Dopřejte si s partnerkou společný relax ve formě masáže, vířivky, nebo welness.
 5. Personalizovaný dárek: Vyberte něco s osobním dotekem, vytvořte album společných fotografií.
 6. Kosmetika a parfémy: Partnerku určitě potěšíte i kosmetikou, nebo parfémem. V tomto případě ale doporučujeme sáhnout po produktech, které partnerka používá, nebo víte, že o daný produkt má dlouhodobě zájem.
 7. Procházka večerním městem: Partnerku můžete potěšit večerní procházkou městem.

Co na Valentýn darovat partnerovi

 1. Elegantní doplňky k oblečení: Potěšit partnera můžete například elegantními hodinkami, kravatou, nebo páskem.
 2. Sportovní vybavení: Pro sportovně založeného partnera můžete zvolit něco spojeného s jeho oblíbeným sportem, například novou sportovní výbavu, oblečení, nebo sportovní výživu.
 3. Parfém nebo kosmetiku: Kupte mu oblíbený parfém, prostředky na holení, nebo vlasové přípravky.  Existuje mnoho luxusních péčí pro muže, které by mu mohly udělat radost.
 4. Společný zážitek: Můžete mu darovat lístky na koncert jeho oblíbené kapely.
 5. Knihy nebo filmy: Pokud má rád čtení nebo filmy, vyberte knihu od jeho oblíbeného autora nebo sbírku jeho oblíbených filmů. Na naší stránce naleznete slevový kód na nákup knihy ZDE

Společně strávený svátek sv. Valentýna

Nejvhodnějším vzájemným darem bude bezpochyby strávený čas spolu.

Napsat komentář